Salonlar

 

Bedia Muvahhit Sahnesi

Bedia Muvahhit Sahnesi, 1500 mkapalı alanı, 492 kişi koltuk kapasitesi, 12mt. çapında döner sahnesi, orkestra çukuru ile akustik açıdan tiyatro, sinema ve konserlere uygundur.

Duş Bölümü içinde, modern kullanışlı Kulis odalarının yanısıra, sanatçıların kuaför ve terzi ihtiyaçlarını karşılayacak mekanlar da bulunmaktadır.

Sahnede kullanılacak dekorların kolay girişi için tır özelliğinde bir aracın çok rahatlıkla girebileceği dekor depolama bölümü vardır.

Atatürk'ün izniyle sahneye resmi olarak çıkan ilk kadın tiyatro oyuncusu Bedia Muvahhit'in isminin ölümsüzleştiği bu sahne, 27 Mayıs 2009 Çarşamba günü Büyükçekmece ve İstanbul'lu sanatseverlerin hizmetine açıldı.

Gazanfer Özcan Gösteri Salonu

İbrahim Çallı Sanat Galerisi'nin içinde yer alan diğer salona ise 2009 yılında aramızdan ayrılan Türk tiyatro ve sinemasının usta sanatçılarından Gazanfer Özcan'ın adı verilmiştir.

Şiir ve Müzik Dinletileri, Konferans ve Panel tarzı etkinliler içindir.

 

 

 

Suna Pekuysal Gösteri Salonu

Türk sinema ve tiyatrosunun en önemli oyuncularından, televizyon dizilerinin unutulmaz ismi, seslendirme sanatçısı Suna Pekuysal'ın adını gelecek kuşaklara taşıyacak bu salonumuz; Atatürk Kültür Merkezi binası girişinde, İbrahim Çallı Sanat Galerisi bünyesinde yer almaktadır.