Atatürk Kültür Merkezi

SAKLAMBAÇ MÜZİKLİ ÇOCUK OYUNU

12 Ekim 2019 14:00

Atatürk Kültür Merkezi, İstanbul

Etkinliği
Paylaş


Oyuncular : Mustafa Mert, Çiğdem Sakarya, Ekin Bulut 

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde… Diye başlayan masallar anlatılır çoğu zaman  çocuklara oysa onların da gerçekleri vardır. Kendi küçük umut ve hayalle beslenen dünyalarında bizim hikâyemiz böyle bir hikâye aslında bir şehir mahallesinde yaşayan Samet ve Bilge'nin hikâyesi… 

Saklambaç oynayan iki arkadaşın hikâyesi. Bilge, oyunun kurallarına riayet ederek oyunun keyfini çıkarmanın daha önemli olduğunu bilen hayattan keyif alan zeki kızımız, Samet ise kazanmanın çok önemli olduğunu öğrenmiş, oyunun eğlencesinden mahrum kalınsa bile yapılan işin mutlaka kazanılması gerektiğini düşünen arkadaşımız. Diğer tüm şehir      çocukları gibi sokaklarda oyun oynamanın zor olduğu günümüz koşullarında; Samet ve Bilge kendi küçük oyun alanlarını hayal ettiler.

Ah ne güzel ama tabi ki bizim Samet’in kazanma hırsı hikâyemizi farklı bir  noktaya taşıdı çünkü kazanmak için yapamayacağı şey yoktu ama akıllı kızımız Bilge durumu anladı. Ve hemen işe koyuldu. Tabi ki bu iki arkadaşımıza sihirbaz yıldız abla ve diğer karakterler de çok yardımcı oldu. Sonra mı? Samet hatasını anladı mı? Bilge nasıl bir plan mı yaptı? Yıldız abla o numaraları nasıl mı yaptı? Hikâye nasıl mı bitti? sizlerle buluşana kadar önüm arkam sağım solum sobe :)