Atatürk Kültür Merkezi

BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYE BANDOSU KONSERİ

18 Mart 2019 13:00

Atatürk Kültür Merkezi, İstanbul

Etkinliği
Paylaş
BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYE MEYDANI

Türkün bağımsızlık savaşının temelleri ÇANAKKALE’nin sularında ve Conk Bayırı’nda atılmıştır. 18 MART Çanakkale Zaferi, Anafartalar yangınının bir kıvılcımıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihe geçen ilk kahramanlığı 18 MART’ın beşiğinde doğmuş; bu şahsiyet, Sakaryalarda şahlanmış, Dumlupınar’da Türk’ün kaderini değiştirmiş 9 EYLÜL 1922’de
Ulusumuzu dünya uluslararasındaki şerefli mevkiye yükseltecek son zaferi kazanmıştır. Bu olayların moral dayanağım kuşkusuz ÇANAKKALE’ler oluşturmuştur.
 
Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin en önemli zaferlerinden birisidir. Anadolu halkının verdiği azim, umut ve kararlılık Kurtuluş savaşının meşalesini de ateşlemiştir. Türk ulusunun bağımsızlık ve hürriyet söz konusu olduğunda ne denli karalı ve kahraman olduğunu sonsuza dek anımsatacak bir “ANITCEPHE”dir. Büyükçekmece Belediye Bandosu 18 Mart Çanakkale Zaferinin anısına ve bu toprakları vatan yapan şehitlerimizin anısına İstiklal Marşı, Saygı Duruşu ve Milli Marşlarımızın çalınacağı bir konser verilecektir.
 
Tüm Halkımızı Büyükçekmece Belediye Meydanına bekiyoruz.