Atatürk Kültür Merkezi

KÖREBE

07 Mart 2019 14:00

Atatürk Kültür Merkezi, İstanbul

Etkinliği
Paylaş
3 -12 yaş arasıdır.

Yazan: Burhan Gün
Yöneten: Abdullah Gün, Burhan Gün
Burhan Gün’ün yazdığı fable türünde bir çocuk oyunudur. Oyunumuzda, kocaman bir ormanda okul gezisine çıkan bir grup çiftlik hayvanı (Tavşancık, Kuzucuk, Kaplumbacık) ve Deniz’in başından geçenler anlatılmaktadır. Deniz, oldukça şımarık ve bencil olduğu için sadece kendi istediği kararların uygulanmasını ister diğer arkadaşlarının karalarına saygılı davranmaz.
Deniz, tüm arkadaşlarına zorla “Körebe” oynatmak ister, onlarda reddedince kavga çıkar. Deniz yanlarından ayrılır ve koca ormanda kaybolur. Ormanda ona bir Anka Kuşu yardım edecek ve doğru yolu bulmasını sağlayacaktır. Ancak ormanda, Deniz’in başından tehlikeli ve heyecanlı olaylar geçer. Uzun Dişli Kurt peşlerine düşer. Sonra Kötü Kalpli Bir Soyguncu onu
dilencilere satmak ister. Ama her şeye rağmen Deniz ve Anka Kuşu dayanışmacı ruhla tüm tehlikelerden kurtulurlar. Deniz arkadaşlarına geri döner ve hepsinden özür diler. Hatasını anlamıştır. Bencilliğin ne kadar yıkıcı bir şey olduğunu, tüm olumsuzluklara rağmen mücadele etmenin önemini öğrenmiştir.