Atatürk Kültür Merkezi

BÜYÜKÇEKMECE’NİN BÜYÜKLERİ 3 PROJESİ

18 Kasım 2018 14:00

Atatürk Kültür Merkezi, İstanbul

Etkinliği
Paylaş
BÜYÜKÇEKMECE FOTOĞRAF DERNEĞİ

Büyükçekmece Belediyemizin Türkiye’de ilk kez başlattığı “Büyüklere Saygı Projesi”yle ilçemizde ikamet ve ilçemizin tarihine tanıklık eden 70 yaş ve üzeri Büyükçekmece’li Büyüklerimizi özel bir programla onurlandırıyoruz.
 
Büyükçekmece’nin en kıdemli üyelerinin evlerine ziyarette bulunarak portre fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştiriyoruz. Her projede yaklaşık 300 kişinin evine ziyarette bulunuyor, proje kapsamında çekilen portre fotoğraflarla ilgili sergi düzenliyor, sergi sonrasında fotoğrafları katalog haline getirerek ömür boyu unutulmayacak bir anı olarak fotoğraf
sahiplerine hediye ediyoruz. Büyükçekmece’mizin tarihine tanıklık eden kıdemli büyüklerimiz adına fidan dikerek isimlerini ölümsüzleştiriyoruz. Bu projeyle “Büyük Büyükçekmece Ailemiz” içindeki çınarlarımızı onurlandırmış ve onların yaşanmışlıklarına, anılarına bir kez daha dokunmuş olmanın, yalnız olmadıklarını hissettirmenin mutluluğunu yaşıyor ve sosyal, yaşayan, yaşatan belediyecilik alanında genç neslimize farkındalık, büyüklerimize güzel bir anı bırakıyoruz.